دیپارتمنت جیودیزی انجنیری

دیپارتمنت جیودیزی انجنیری با پیگیری­های مٌحترمین پوهنوال محمدی محمدی رئیس اسبق پوهنحی انجنیری جیولوجی ومعادن و پوهنوال غلام سخی یاسا درسال 1387 در سطح پوهنځی انجنیری جیولوجی ومعادن پوهنتون جوزجان فعالیت­های علمی خویش را آغاز نموده است. با جذب اولین دور محصلین جدید الشمول از طریق امتحان رقابتی سرتاسری کانکور سال 1388 یک صنف درسی را به تعداد 60 نفر محصل تشکیل داد که از جمله 26 تن ایشان در سال 1391 فارغ­التحصیل گردید، و در حال حاضر در این دیپارتمنت به تعداد 164 تن از جمله 13 تن اناث و 151 تن ذکور مصروف تحصیل می­باشند که با ۶ تن از استادان با رتبه­های پوهنیار و پوهنمل و با درجه­های تحصیلی لیسانس و ماستر تدریس می­گردند.

دیپارتمنت جیودیزی انجنیری ارزیابی خودی خویش را رسماٌ از سال تحصیلی 1396 آغاز نموده و همگام و همسو با قوانین و لوایح وزارت تحصیلات عالی در جهت بهبود و ارتقای سطح تدریس و سویه تحصیلی محصلان خویش دوشادوش سایر دیپارتمنت­ها از هیچ­گونه تلاشی دریغ نمی­ورزد.

این دیپارتمنت در طی بیش از ۱۰ سال سابقه آموزشی و تحقیقی، رسالت و هدف آموزشی خود را برپایه پرورش نیروهای متخصص، مجرب  جهت توسعه کشور و مطابق با نیازها و استانداردهای ملی و بین المللی بنا نهاده است.

با توجه به سابقه مؤثر، این دیپارتمنت همکاری­های تحقیقاتی، تخصصی و آموزشی مختلف و متعددی با مراکز مختلف بخش­های دولتی و غیر دولتی داخل کشور و هم­چنین مراکز علمی خارج از کشور داشته و دارد. باید گفت که  این دیپارتمنت در ساخت و ساز و زیربنای­های کشور سهم فعال داشته و به تعداد دانش آموختگان اش در واحدهای صنعتی، تحقیقی و دانشگاهی در سطح کشور به خدمت مشغول اند. برای نمونه می­توان به بیش از ۴۵۰ نفر دانشجو لیسانس تا سال ۱۴۰۲ اشاره نمود.

هم­چنین آن­عده  فارغ التحصیلان دیپارتمنت که غرض ادامه تحصیل به خارج از کشور سفر نمودند شامل دانشجویان نخبه محسوب گردیدند.